Kompozicne laboratorium (59) web _ icon

KOMPOZIČNÉ LABORATÓRIUM – Improvizácia & tanec

20. november 2013, 19:00

Koncertná sieň Dvorana, VŠMU v Bratislave

Prednáška a lektor: Daniel Matej

Aktívni účastníci:

Peter Javorka, Matej Sloboda, Lenka Novosedlíková, Samuel Hvozdík, Alexander Platzner, Robert Kolář, Miroslav Tóth, Marián Zavarský a DIY Instruments Ensemble.

Tanec: Eva Priečková, Barbora Janáková, Lenka Pastorová, Zuzana Andelová, Michaela Nezvalová, Michal Heriban a Lukáš Bobalík

Riadená improvizácia, voľná improvizácia, prvky, elementy, nuansy a úrovne aleatoriky, grafická partitúra, improvizácia s vybraným modelom, charakterová improvizácia, kartičková improvizácia a iné v kontexte komorného orchestra, tj. skladby pre viacerých inštrumentalistov je vybranou problematikou, ktorú bude skúmať kompozičné laboratórium. Vybraná časť laboratória má účastníkom ozrejmiť a rozšíriť pohľad zo skladateľského – autorského pohľadu na tvorbu kompozícií pre improvizačné teleso, ktorá podľa voľby môže byť riadené dirigentom. Daniel Matej je známym a dlhoročne na Slovensku etablovaným skladateľom, ktorý sa venuje problematike improvizácie. Patrí medzi iniciátorov, zakladateľov ako aj umeleckých vedúcich viacerých (aj medzinárodných) improvizačných zoskupení. Rovnako sa dlhoročne venuje vo svojej pedagogickej práci výučbe diel s improvizačnou tematikou.